Jak poznać inne kultury Europy?

Jak poznać inne kultury Europy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Europa jest rozległym kontynentem i istnieje wiele różnych kultur, które można odkryć w Europie. Jeśli planujesz podróż do Europy, ważne jest, aby dowiedzieć się o ludziach i kulturach, które tworzą ten niesamowity kontynent, oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

Jedzenie

Zacznij od jedzenia, jak mówią. Jedzenie jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać poczucie kultury, więc jeśli możesz sobie na to pozwolić, spróbuj różnych rodzajów jedzenia w każdym kraju, który odwiedzasz. Nie bój się pytać miejscowych, gdzie idą na dobre jedzenie!

Architektura

Przyjrzyj się architekturze. Odwiedź zabytkowe budynki i kościoły lub meczety czy świątynie w różnych krajach i zobacz, jak się od siebie różnią. W niektórych przypadkach architekci otrzymali wolną rękę i zaprojektowali co chcieli; w innych przypadkach mogą istnieć zasady dotyczące tego, jaki rodzaj budynku może być zbudowany gdzie. Na przykład, wiele krajów ma surowe prawo wymagające, aby wszystkie budynki miały pewne cechy, takie jak łuki lub kopuły (lub nawet określone kolory kamieniarki). Pomogą Ci w tym na pewno wycieczki objazdowe po Europie , które w swoich planach posiadają zwiedzanie zabytkowych budynków.

Filmy

Oglądaj filmy z innych krajów! Jeśli możesz mówić w języku lub uzyskać napisy w swoim języku (co polecam), spróbuj obejrzeć zagraniczne filmy lub programy telewizyjne, które mają miejsce w Europie. Dadzą Ci one pewien wgląd w to, co ludzie myślą o sobie i swojej kulturze – nie tylko to, co mówią turystom!

Książki

Czytaj książki osadzone w Europie! Jeśli interesuje Cię jakiś kraj lub kultura, sprawdź ich literaturę. Może się okazać, że łatwiej jest zrozumieć język niż rozmowę – wielu pisarzy używa prostszych słów i konstrukcji zdań niż te, które można usłyszeć na ulicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*