Spływy kajakowe – jak się przygotować?

Spływy kajakowe – jak się przygotować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spływy kajakowe to doskonała aktywność, którą można uprawiać z rodziną lub przyjaciółmi. To świetny sposób na relaks i cieszenie się naturą przy jednoczesnym zachowaniu aktywności. Kajaki są świetnym sposobem, aby wyjść na wodę i zbadać swoją lokalną okolicę. To świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną lub po prostu na zabawę z przyjaciółmi. Jeśli myślisz o pójściu na kajaki, to jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć wcześniej.

Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do następnej wyprawy kajakowej:

Sprawdź swój sprzęt

Upewnij się, że cały twój sprzęt jest w dobrym stanie i że wszystko pasuje prawidłowo. Upewnij się, że twoja kamizelka ratunkowa jest prawidłowo dopasowana i wyreguluj ją tak, aby nie podnosiła się na ramionach i nie zsuwała wokół talii podczas wiosłowania. Sprawdź, czy wszystkie paski są zabezpieczone i odpowiednio wyregulowane, aby nie poluzowały się, gdy będziesz ich najbardziej potrzebował.

Wiedz, co robisz

Przed wyjściem na wodę upewnij się, że wszyscy wiedzą jak bezpiecznie pływać i pływać kajakiem, jaki sprzęt powinni zabrać ze sobą (np. dodatkowe kamizelki ratunkowe), jak obsługiwać kajak (pociągnięcia wiosłem), ile jedzenia i picia powinni mieć pod ręką, jakich czynności unikać (np. skakanie do zimnej wody lub zabawa w pobliżu wartkiego nurtu), gdzie przechowywany jest sprzęt ratunkowy i co robić, gdy ktoś wypadnie za burtę lub zostanie ranny.

Jeśli chcesz spróbować tej atrakcji, to spływ kajakowy Słupia, jest miejscem gdzie to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*