Suplementy dla wyczynowych sportowców

Suplementy dla wyczynowych sportowców
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysiłek fizyczny wymaga właściwego odżywienia organizmu. Podstawę stanowi oczywiście dobrze zbilansowana dieta, jednak wartościowe posiłki to nie wszystko. Oprócz spożywania odpowiednich produktów należy również pamiętać o dodatkowym uzupełnianiu ważnych dla naszego ciała składników. Pomóc w tym może nam kilka suplementów, w jakie każdy wyczynowy sportowiec powinien się zaopatrzyć.

Podstawowa lista

Jednym z najważniejszych suplementów, które powinniśmy zażywać, jest kreatyna. Substancja ta posiada dość szerokie działanie, co sprawia, że może być przyjmowana przez osoby praktykujące właściwie każdą dyscyplinę. Za jej pomocą mamy szansę znacznie podnieść swoje osiągnięcia sportowe, ponieważ przyczynia się ona do magazynowania energii przez organizm w postaci fosforanu kreatyny.

Kolejnym istotnym suplementem jest witamina D3. Ma ona kluczowe znaczenie dla utrzymania kości w dobrej kondycji, a także wpływa na prawidłową syntezę hormonów anabolicznych. Dlatego myśląc o zbudowaniu dobrej formy, nie możemy pomijać preparatów, które ją zawierają. Bardzo ważne z punktu widzenia sportowców, uprawiających dyscypliny siłowe, szybkościowe i wytrzymałościowe są również specyfiki na bazie aminokwasów jak np. te, które dostępne są na https://inkospor.pl/aminokwasy. Aminokwasy stanowią bowiem związki budujące białka, które są z kolei podstawowym budulcem naszego organizmu. Zażywając więc tego typu suplementy, możemy dostarczyć naszemu ciału białko w łatwo dostępnej dla niego formie. Stosowanie tych kilku preparatów pozwoli nam skutecznie zadbać o zdrowie. W końcu jest ono kluczowe dla każdego sportowca.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*