Rodzinne wakacje w Barcelonie – jak je zorganizować?

Rodzinne wakacje w Barcelonie – jak je zorganizować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Barcelona to doskonałe miejsce na wypoczynek, także z dziećmi. Piękna słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji to gwarancja niezapomnianych, egzotycznych wakacji.

Hiszpańska przygoda

Rodzinne wakacje w Barcelonie to doskonały sposób, by odpocząć, zwiedzić atrakcyjne miejsca, poznać lokalne tradycje i kulturę. Ten hiszpański kurort cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata – nierzadko są to rodziny z dziećmi. Sezon turystyczny trwa tutaj praktycznie od kwietnia do października, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na wypoczynek poza okresem wakacyjnym, unikając w ten sposób tłoku.

Większość osób dociera do Barcelony drogą powietrzną, na jeden z trzech pobliskich portów lotniczych: El Prat, Girona oraz Reus. Jednym z często pojawiających się kwestii jest pytanie, jak wygląda dojazd na Reus w Barcelonie? Możliwości jest kilka – najszybszym środkiem transportu są autobusy, które kursują bezpośrednio z lotniska do Barcelony. Podróż trwa około 1,5 godziny. Tańszą alternatywą jest dojazd z lotniska na dworzec kolejowy w Reus i dalsza podróż pociągiem, trzeba jednak liczyć się z koniecznością przesiadki, a niekiedy także oczekiwania na kolejne połączenie, co automatycznie wydłuża czas podróży.

Trzecim rozwiązaniem jest transport pasażerski świadczony przez polskie firmy przewozowe – w tym celu zazwyczaj wykorzystywane są busy. Przejazd jest wygodny i komfortowy, podróżni mogą liczyć także na szereg informacji dotyczących regionu, ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz korzystania z metra. Na korzyść polskich firm transportowych przemawia również fakt, że transport realizowany jest zgodnie z życzeniem klienta – zarówno do centrum, jak i każdej innej dzielnicy. Usługi obejmują także przewóz na lotnisko w ustalonym terminie, Informacje dotyczące transportu z Barcelony na lotnisko Reus można znaleźć tutaj: https://transport-barcelona.pl. Podczas pobytu w stolicy Katalonii najlepiej korzystać z komunikacji miejskiej, nota bene, bardzo dobrze rozwiniętej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*