Breloczek ratowniczy – produkt, który może uratować komuś życie

Breloczek ratowniczy – produkt, który może uratować komuś życie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pracownicy firm, nauczyciele i personel różnego typu placówek opiekuńczo wychowawczych, jak również trenerzy i zawodnicy sportowi, przechodzą okresowo szkolenia BHP. Dzięki temu wiedzą sporo na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przy wykonaniu niezbędnych czynności osobie poszkodowanej, może się bardzo przydać zestaw ratowniczy zawierający niezbędne akcesoria.

Pomoc przedmedyczna

Jeśli na skutek silnego urazu dojdzie do zatrzymania krążenia, mogą nastąpić nieodwracalne zmiany w mózgu. W takich przypadkach liczy się każda minuta. Przeszkolona osoba znajdująca się w pobliżu ofiary wypadku, powinna natychmiast przystąpić do wykonywania sztucznego oddychania. Ma to na celu przywrócenie podstawowych funkcji życiowych chorego, zanim pojawi się lekarz. Zabieg sztucznego oddychania wykonuje się za pomocą uciskania klatki piersiowej i wtłaczania choremu powietrza metodą usta – usta. Aby uchronić ratownika przed bezpośrednim kontaktem z płynami ustrojowymi innej osoby, firma MED-LUK wyprodukowała podręczny zestaw do resuscytacji. Składa się on z maseczki z ustnikiem, pary rękawiczek i chusteczek nasączonych płynem antybakteryjnym. Całość opakowana jest w niewielką saszetkę, którą można przypiąć jako brelok do kluczy.

Ważne informacje

Wypadek może zdarzyć się każdemu. Warto więc mieć zawsze przy sobie breloczek ratowniczy z nadrukowaną na nim informacją o swojej grupie krwi. Ratownicy medyczni mogą już podczas transportu rannego, przekazać do szpitala te dane, w celu przygotowania materiału do transfuzji. Znacznie przyspieszy to udzielenie specjalistycznej pomocy. Do saszetki można też włożyć kartkę z innymi ważnymi informacjami o aktualnych schorzeniach i zażywanych lekach. Breloczek ratowniczy to produkt, który pomoże w ratowaniu życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*