Regularne i zdrowe posiłki – jak ważne są dla dobrego samopoczucia?

Regularne i zdrowe posiłki – jak ważne są dla dobrego samopoczucia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbilansowana dieta jest ważna nie tylko dla osób dbających o swój wygląd. Szczupła sylwetka, to w zasadzie tylko efekt uboczny właściwego funkcjonowania całego organizmu. Znasz powiedzenie: w zdrowym ciele, zdrowy duch? Dokładnie, jeśli zaczniesz dbać o swoją dietę, szybko poczujesz się lepiej zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Nie tylko kaloryczność – witaminy i mikroelementy

Myśląc o diecie, oczami wyobraźni widzisz smętny liść sałaty, kurczaka i ryż? Nic bardziej mylnego. Zdrowa dieta powinna bowiem być urozmaicona, jak też uwzględniać kilka równie ważnych kwestii, a są to: kaloryczność oraz zawartość mikro i makro składników. Oznacza to, że każde danie musi być dobrane pod względem energetycznym oraz odpowiedniej ilości witamin, minerałów, jak też posiadać wyważone proporcje węglowodanów, białka i tłuszczu. Tylko tak skomponowana dieta będzie najwyższej jakości paliwem dla organizmu, co jest ważne dla ogólnej kondycji, szczupłej sylwetki oraz samopoczucia. Istotna jest też regularność posiłków – powinny być one spożywane w równych odstępach, dzięki czemu nie dopuścisz do odczuwania głodu.

Świeże, starannie wyselekcjonowane składniki

Zgodnie z zaleceniami dietetyków, powinno spożywać się 5 dobrze skomponowanych posiłków dziennie, w tym 3 obfitsze i 2 przekąski. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wytyczne, łatwo można dojść do wniosku, że aby czuć się dobrze i być zdrowym, należy spędzać w kuchni całe dnie. Całe szczęście, można skorzystać z cateringu dietetycznego, takiego jak dostępny w wielu miejscach w Polsce Kapitan Cook. Modne obecnie „pudełka” są komponowane przy udziale profesjonalnego dietetyka, a ich przygotowaniem zajmuje się kucharz. Jest więc i zdrowo i smacznie, a przede wszystkim – na miarę nowoczesnych czasów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*