Jak zredukować tkankę tłuszczową?

Jak zredukować tkankę tłuszczową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku już lat widać panuje moda na zdrowy tryb życia, której niezwykle ważnym elementem jest dbałość o kondycję fizyczną ciała. Wiele osób z nadwagą decyduje się na odchudzanie, aby lepiej wyglądać i mieć dobre samopoczucie. Jedną z bardziej skutecznych metod na redukcję tkanki tłuszczowej jest system EMS, czyli nowoczesny trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Pozwala on zgubić zbędne kilogramy nawet kilkukrotnie szybciej, niż za pomocą tradycyjnych sposobów.

Prosta droga do wymarzonej sylwetki 

Trening EMS polega na tym, że daną osobę podłącza się do specjalnego stroju wyposażonego w elektrody (obejmującego kamizelkę, pas biodrowy i opaski na uda oraz ramiona), a następnie wykonuje ona szereg ćwiczeń odpowiednio dobranych przez trenera. Elektrody pobudzają mózg, który zaczyna wysyłać impulsy do neuronów zlokalizowanych w mięśniach, aktywując je w ten sposób do bardziej efektywnej pracy. Owe impulsy są zawsze idealnie dostosowane do konkretnej grupy mięśniowej, a co najważniejsze – w żadnym stopniu nie wpływają negatywnie na zdrowie ani nie są bolesne.

Dwudziestominutowa dawka takich ćwiczeń zastępuje aż trzy godziny spędzone na siłowni i daje możliwość spalenia nawet do 1200 kcal. Wszystko to powoduje, że już po około 4-5 tygodniach pojawiają się pierwsze efekty treningów w postaci mniejszej wagi ciała, wyraźnej poprawy wydolności fizycznej, znacznie zwiększonej wytrzymałości mięśni, a także jędrniejszej skóry (redukcja cellulitu). Oczywiście oprócz wykonywania samych ćwiczeń warto również zadbać o właściwą dietę, ponieważ jest ona gwarancją w pełni zdrowego chudnięcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*