Szkoła podstawowa – z jakich pomocy dydaktycznych warto skorzystać?

Szkoła podstawowa – z jakich pomocy dydaktycznych warto skorzystać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomoce i środki dydaktyczne są to wszystkie te przedmioty, które oddziałują na zmysły uczniów. Stosowane są w celu ułatwienia poznawania rzeczywistości oraz nabywania nowych umiejętności. Przydatne są na każdym szczeblu edukacji, najczęściej jednak spotykamy je w szkołach podstawowych. Zobaczymy, które z nich powinny znaleźć się w każdej sali lekcyjnej.

Niezbędne wyposażenie sal szkolnych

Wielu z nam wyposażenie szkoły podstawowej kojarzy się przede wszystkim ze szkolną tablicą. Nic w tym dziwnego, gdyż już od wielu lat znaleźć ją można w każdej sali lekcyjnej. To właśnie tam nauczyciele zapisują wszystkie najważniejsze informacje. Współczesne szkoły jednak nie ograniczają się wyłącznie do tradycyjnej tablicy, zastępując ją czasami wersją magnetyczną lub interaktywną. W zależności od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy, dobieramy akcesoria piśmiennicze, takie jak kredy, markery kredowe czy pisaki. Pomocne będą także magnesy, dzięki którym łatwiejsze będzie umieszczenie poszczególnych elementów.

W odpowiednio wyposażonej sali lekcyjnej, w której odbywają się lekcje dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, z pewnością powinny znaleźć się takie elementy jak gry planszowe, plakaty czy też liczmany przeznaczone do wykonywania prostych działań matematycznych. Dobrym wyborem będą też książki, puzzle czy instrumenty muzyczne. Nie możemy zapomnieć także o odpoczynku, który zapewnić mogą materace, maty czy pufy, na których uczniowie będą mogli się zrelaksować w trakcie przerw śródlekcyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*