W jaki sposób należy czyścić filtry?

W jaki sposób należy czyścić filtry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry cząstek stałych, które są montowane do silników wysokoprężnych, mają za zadanie oczyścić spaliny z popiołu i sadzy. Zastosowane w samochodach osobowych eliminują czarny dym wydobywający się z silnika. Najczęściej umiejscawia się go tuż za katalizatorem. Filtr ten ma kształt metalowej puszki posiadającej specjalne kanały. Jest wykonany z nierdzewnej stali, odpornej na różnorakie warunki podczas jazdy autem.

Ekologiczna świadomość

Zastosowanie filtrów cząsteczek stałych wymusiły unijne wymogi co do czystości środowiska naturalnego. Ta świadomość ekologiczna spowodowała, że w branży motoryzacyjnej zaczęto szukać sposobów na zapobieganie nadmiernej emisji spalin w samochodach. Co prawda produkty te nie są tanie, ale za to świetnie się sprawdzają przy neutralizacji szkodliwych substancji. Zamontowane w układzie wydechowym oczyszczają trujące wyziewy i usuwają cząstki sadzy. Oczywiście po dłuższym okresie ich funkcjonowania należy odpowiednio zadbać o to, by prawidłowo pracowały. Z pomocą przychodzą preparaty do ich czyszczenia.

Preparaty pielęgnacyjne

Obecnie na rynku jest sporo produktów, które świetnie nadają się do czyszczenia filtrów cząsteczek stałych. Sprawdzone sklepy https://climapartner.pl/10518-preparaty-do-czyszczenia-filtrow-dpffap oferują wysokiej jakości preparaty, dzięki którym otoczenie nie zostanie nadmiernie zanieczyszczone. W celu pielęgnacji filtrów polecane są płyny do ich płukania, niepalne ciecze czy też sprężone powietrze wtłaczane za pomocą pistoletów z cylindrem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*