Jak dokonać wyboru spośród opon zimowych?

Jak dokonać wyboru spośród opon zimowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy na dworze robi się chłodniej warto pomyśleć o wymianie opon w aucie na zimowe. Zaleca się zmianę, gdy temperatura powietrza spada do 7 stopni Celsjusza. Oprócz większego komfortu jazdy, zwiększa się przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania auta. Nie warto zwlekać na ostatnią chwilę z wymianą opon, gdyż nieprzyjemna pogoda może niemile zaskoczyć. Zwykle wtedy w salonach wulkanizacyjnych jest największy ruch, więc może się zdarzyć,m że na wymianę opon trzeba poczekać kilka dni. 

Czym różni się opona zimowa od letniej?

Głębszy bieżnik i inna mieszanka gumy to podstawowe różnice. Opona zimowa jest odporna na działanie niskich temperatur i zachowuje w tych warunkach swoje właściwości. Letnia natomiast w niskich temperaturach twardnieje i traci elastyczność. Zawsze należy skontrolować stan przed ich zakładaniem. Jeśli musimy dokonać zakupu nowych opon do auta warto wybrać znanych producentów, takich jak np. https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/opony-zimowe-bridgestone/, gdzie znajdują się produkty godne polecenia. Jeśli opona ma dobry – niezniszczony bieżnik, ale jest użytkowana od 5-6 lat należy zakupić nową. Jest to związane z utratą pierwotnych właściwości gumy.

Jeśli wybierzemy opony zimowe Dunlop możemy mieć pewność bezpieczeństwa. Należy pamiętać że jest to jedyny element, który styka się z powierzchnią drogi – czasem śliskiej czy oblodzonej. Warto przeznaczyć więcej funduszy na oponę, niż potem płacić blacharzowi za prostowanie uszkodzonych elementów w wyniku poślizgu. Najlepiej kierować się zasadą – kupujemy tak drogie opony na jakie nas stać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*