Jak nadać łazience nowoczesny wygląd?

Jak nadać łazience nowoczesny wygląd?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas nie przywiązuje wagi do wyglądu naszych łazienek. Traktujemy je jako pomieszczenia użytkowe, których wygląd nie ma większego znaczenia. Przy odrobinie inwencji łazienka może stać się jednak wnętrzem nowoczesnym, którego wygląd będzie nas satysfakcjonował. Długie kąpiele staną się dzięki temu jeszcze bardziej przyjemne. Jak zatem sprawić, aby nasza łazienka miała nowoczesny wygląd?

Po pierwsze: wyposażenie

Wyposażenie każdej łazienki składa się z podobnych elementów. Obowiązkowo musi się w niej znaleźć toaleta, prysznic bądź wanna, lustro, umywalka oraz niezbędne dodatki. Podobnie jednak jak meble salonowe, tak i łazienkowe akcesoria dostępne są w wielu wariacjach.

Na rynku spotkać możemy wiele modeli wanien, do łask powróciły ostatnio także wanny wolnostojące. Są one utożsamiane z nowoczesnością, do naszych łazienek z pewnością wprowadzą więc powiew świeżości.

Tym, co sprawia, że łazienka staje się nowoczesna, poza obowiązkowym sprzętem, są również akcesoria. Zadbajmy więc o to, aby dozownik do mydła czy wieszak na ręczniki miały swój charakterystyczny styl.

Po drugie: oświetlenie

W tak małym i ciemnym pomieszczeniu, jakim na ogół jest łazienka, oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę. Popularne niegdyś plafony dziś wychodzą już z mody. Jeśli chcemy nadać łazience nowoczesny wygląd, zamiast nich powinniśmy sięgać na przykład po oczka halogenowe. Są one dużo bardziej stylowe od plafonów, a dzięki nim wnętrze łazienki staje się wyjątkowe. Pomyślmy także nad dodatkowym oświetleniem punktowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*