Rolety czy firany – co ma wpływ na wybór?

Rolety czy firany – co ma wpływ na wybór?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnęki okiennej spełnia dwie funkcje, użytkową i estetyczną. Dokonując wyboru pomiędzy firanami i roletami, warto mieć to na uwadze. W każdej z wymienionych kategorii znajdzie się produkty, zapewniające różny stopień zaciemnienia. Do wnętrz klasycznych na ogół dobiera się firany z zasłonami lub bez. Z kolei w pomieszczeniach nowoczesnych częściej pojawiają się proste rolety.

W bogatym świecie firan

Firany to tradycyjny element aranżacji. W zależności od stylistyki wnętrza, wybiera się zwiewne materiały lub cięższe tkaniny o grubszym splocie. Na przykład hurtownia firan w Szczecinie posiada szeroki asortyment, w którym coś dla siebie znajdą także zwolennicy nowoczesnych aranżacji. Ograniczonemu do minimum wyposażeniu można dodać cieplejszego, bardziej domowego charakteru właśnie przy użyciu firan. Zaletą stosowania tych ostatnich jest delikatne rozproszenie promieni słonecznych. Dzięki temu nawet w środku letniego dnia we wnętrzu będzie przyjemniej.

Nie tylko nowoczesne rolety

Podobnie jak firany, rolety występują w wielu odsłonach. Do wnętrz nowoczesnych pasują proste modele ekranowe. Z kolei do pomieszczeń urządzonych klasycznie chętnie wybierane są materiałowe rolety rzymskie. Można je znaleźć na stronie https://jasimalgosia.eu/oferta/rolety/rolety-rzymskie. Bogato zdobiona aranżacja okna wydaje się podstawą stylu klasycznego. Poza firanami i ciężkimi zasłonami świetnie sprawdzą się tam odpowiednie rolety. Mogą nawet imitować obraz. Z kolei styl nowoczesny skłania ku ograniczaniu wyposażenia. Warto zatem postawić na prostą roletę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*