Przedłużanie słabych paznokci – dostępne możliwości

Przedłużanie słabych paznokci – dostępne możliwości
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne, wypielęgnowane paznokcie są jednym z głównych atutów kobiecej urody. Jak o nie dbać, gdy są delikatne i podatne na uszkodzenia? Czy można przeprowadzać na nich zaawansowane zabiegi z dziedziny manicure’u? Sprawdźmy!

Przedłużanie paznokci jako zabieg urodowy i leczniczy

W wielu środowiskach utrwaliła się obiegowa opinia, że niemożliwe jest zakładanie sztucznych paznokci na zniszczone płytki. To mit. Współczesna kosmetologia znakomicie radzi sobie z przedłużanie nawet łamliwych i obciążonych paznokci. Wystarczy dobrać tylko odpowiednią technikę zabiegu. Szczególnie polecana jest metoda hybrydowa. Pozwala ona bowiem położyć na paznokcie regenerującą bazę proteinową jako podkład, zamiast tradycyjnych tworzyw sztucznych. W rezultacie paznokcie nie tylko zostaną wydłużone oraz zyskają piękny kształt, ale będę otulone substancją wzmacniającą i reperującą.

Żel i akryl ciągle w modzie

Sztuczne paznokcie można z powodzeniem wykonać przy użyciu popularnych żeli czy akrylu. Pierwszy sposób jest mniej obciążający dla płytki, ponieważ na rynku dostępne są delikatne żele stworzone z myślą o paznokciach zniszczonych. Można również pokusić się o nałożenie mniejszej ilość preparatu. Efekt wizualny zabiegu będzie podobny, choć jego trwałość może okazać się mniejsza. Z kolei akrylowe przedłużone płytki są bardzo odporne na porysowanie, ścieranie czy odpryski. Przed ich założeniem warto odżywić odpowiednio paznokcie, aby były w optymalnej formie, a tym samym, żeby rezultat zabiegu był widoczny przez wiele tygodni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*