Na czym powinien znać się programista?

Na czym powinien znać się programista?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zostanie programistą to dzisiaj bardzo często wybierana przez młode osoby droga zawodowa. Nic dziwnego – popyt na usługi takich ludzi rośnie z roku na rok, a firmy już zmagają się z deficytami kadrowymi. Z tego powodu większość programistów zarabia bardzo przyzwoite pieniądze. Dodatkowo, mają oni możliwość poszukiwania pracy nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Jedynym niezbędnym warunkiem jest oczywiście znajomość języka angielskiego, ale z tym większość programujących osób spokojnie sobie radzi. Większość z nich poznaje już go w szkole, a kody programowania dodatkowo zawierają w sobie wiele jego elementów. To jednak tylko pierwsza, z wielu często nietypowych umiejętności, które powinien posiadać dobry informatyk.

Inne umiejętności

Do codziennych zadań programisty należy rzecz jasna tworzenie stron internetowych. Znajomość języków programowania to więc podstawowa umiejętność, jaką powinien on posiadać. Trzeba jednak pamiętać, że w zakres jego kompetencji wchodzi też na przykład administracja serwerami. Musi też umieć wybrać dobry hosting dla klienta, a to to dopiero początek zadań. Później trzeba jeszcze zarządzać w nim w taki sposób, aby utrzymywane na nim witryny były odpowiednio chronione.

Do zadań programisty należy więc nie tylko zabezpieczanie serwera odpowiednimi hasłami, ale też dodatkowymi metodami, jak na przykład certyfikaty SSL. Są one podstawowym źródłem zabezpieczeń stron internetowych. Każda witryna, która jest w miarę często odwiedzana przez użytkowników powinna posiadać taki certyfikat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*