Rodzaje kopert kurierskich

Rodzaje kopert kurierskich
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży kurierskiej wykorzystuje się różnorodne opakowania służące do optymalnego zabezpieczania przewożonych towarów. Popularne są m.in. koperty produkowane z jedno- albo wielowarstwowej folii polietylenowej. Większość z nich posiada wygodne zamknięcie samoprzylepne i występuje w formie specjalnej kieszeni, dlatego określa się je mianem kangurków. Doskonałym przykładem są choćby modele C4 (o rozmiarze 325×235 mm), dostępne na https://www.plombysklep.pl/koperty-kurierskie-c-4_18.html.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo przesyłki

Koperty używane na co dzień przez kurierów są zróżnicowane pod względem budowy, estetyki i poziomu ochrony. Powszechnie stosowane są foliopaki o grubości od 35 do 120 mikronów, które idealnie nadają się do transportowania faktur, dokumentów firmowych, kart gwarancyjnych czy wszelkiego rodzaju rachunków (z powodu zabezpieczenia w postaci innowacyjnego zamknięcia). Mogą być całkowicie przezroczyste lub barwione, a charakteryzują się wysoką trwałością, dużą funkcjonalnością i sporą uniwersalnością. W tej kategorii prym wiedzie koperta kurierska c5 z zamknięciem o wysokości 15 mm, choć w użytku są też wersje C4, C6 oraz C7.

Popularne są ponadto białe koperty wyściełane od wewnątrz folią bąbelkową, przeznaczone głównie do przesyłania drobnych, często wartościowych przedmiotów (np. biżuterii lub pieniędzy). W przypadku dużych i stosunkowo ciężkich obiektów wykorzystuje się natomiast nowoczesne modele wyposażone w uchwyt, wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Popularne są też koperty z nadrukiem, zakładką denną i foliowym okienkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*