Dlaczego logo jest tak istotne dla firmy?

Dlaczego logo jest tak istotne dla firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logo jest najważniejszym elementem tożsamości marki. Ważne jest, aby skorzystać z profesjonalnego procesu projektowania, aby stworzyć logo, które naprawdę działa dla Twojej firmy. To właśnie tutaj może pomóc profesjonalny projektant logo. Profesjonalistów w tym fachu znajdziesz przykładowo na stronie internetowej https://studiokreacja.pl/oferta/identyfikacja-wizualna/logo-start/. Upewnią się oni, że Twoje logo przekazuje właściwą wiadomość o Twojej firmie i wygląda świetnie na wszystkim, od wizytówek po banery na stronie internetowej.

Dlaczego logo jest tak ważne dla firmy?

Logo jest wizualną reprezentacją Twojej marki, dlatego ważne jest, aby odzwierciedlało to, co reprezentujesz i czym się zajmujesz. Świetne logo będzie łatwe do rozpoznania, wystarczająco proste do odtworzenia i wystarczająco elastyczne, aby działać na wielu różnych nośnikach (druk, strona internetowa, media społecznościowe itp.).

Co składa się na dobre logo?

Kluczowe elementy świetnego logo to:

Proste

Im prostsze tym lepsze. Niech będzie tak proste, jak to tylko możliwe, bez utraty znaczenia i wpływu. Powinno być łatwe do odtworzenia w małych rozmiarach i w wersji czarno-białej – czasami trudno jest utrzymać prostotę. Dobrą zasadą jest, że jeśli masz więcej niż trzy kolory w swoim logo, to prawdopodobnie przesadzasz.

Zapadające w pamięć

Chcesz, aby ludzie zapamiętali nazwę Twojej marki, gdy zobaczą Twoje logo, więc upewnij się, że wyróżnia się z tłumu z ciekawym kształtem lub projektem, który ludzie zapamiętają. Świetnym sposobem na zapewnienie tego jest użycie niecodziennego stylu czcionki lub kombinacji kolorów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*