Przyczyny awarii spryskiwaczy w aucie

Przyczyny awarii spryskiwaczy w aucie

cottonbro/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spryskiwacze montowane w samochodach osobowych są niepozornymi, choć istotnymi elementami wyposażenia. Jazda z zabrudzoną przednią szybą jest bowiem niezwykle uciążliwa, zwłaszcza w warunkach silnego słońca. Niestety czasami części te ulegają różnego rodzaju awariom – niektóre z nich można z powodzeniem usunąć samodzielnie, inne zaś wymagają naprawy w warsztacie. W razie konieczności wymiany spryskiwaczy lub ich poszczególnych fragmentów, niezbędne produkty znajdziemy np. w tym sklepie: https://www.czesciaso.pl/skoda.  

Zatkane dysze to najczęstsza usterka

Lista możliwych usterek spryskiwacza przedniej szyby jest dosyć długa, ale najbardziej powszechnym problemem okazują się być zatkane dysze spryskujące. Można to stosunkowo łatwo zauważyć po znacznie zmniejszonym niż dotychczas wydatku strużki cieczy albo wręcz jej całkowitym zaniku. Najlepszą metodą na udrożnienie takiej dyszy jest po prostu przedmuchanie jej sprężonym powietrzem z puszki. Inna częsta awaria polega na tym, że płyn zrasza wyłącznie dolną część szyby lub trafia bezpośrednio na dach. Przyczyną tego niepożądanego zjawiska jest nieprawidłowe ustawienie dysz w płaszczyźnie pionowej, ewentualnie zbyt niewielki ich zasięg na boki. W takiej sytuacji należy je precyzyjnie wyregulować za pomocą specjalnego pręcika umieszczonego w otworze.

Inne możliwe powody złego funkcjonowania omawianych elementów to m.in. zapchany, zagięty albo złamany przewód tłoczny (przeważnie na odcinku pomiędzy stałą częścią nadwozia a pokrywą), a także uszkodzona pompa elektryczna. Jeśli jesteśmy właścicielami samochodu marki Audi i mamy jakikolwiek problem ze spryskiwaczem, powinniśmy zapoznać się z asortymentem tego sklepu z częściami motoryzacyjnymi: https://www.czesciaso.pl/audi

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*