Rodzaje pomp używanych na budowie

Rodzaje pomp używanych na budowie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna budowa musi iść bardzo szybko. Dlatego też nie ma się co dziwić, że wykorzystuje się tam przeróżny sprzęt mechaniczny, który ma za zadanie pomóc pracownikom w sprawnym wykonywaniu swoich zadań. Urządzenia te stosuje się między innymi do transportu wody z jednego miejsca na drugie, bądź na pewną wysokość. Ale bywa także, że pompy mają za zadanie transport zupełnie innych cieczy i nie tylko.

Do betonu

Zacznijmy od kwestii, która jest być może dość abstrakcyjna, ponieważ chodzi o urządzenie do transportu betonu na wyższe kondygnacje i do wylewania posadzek w tenże sposób. Jest to tak zwana pompa do betonu, która najczęściej zamontowana jest na podwoziu samochodu ciężarowego, który jednocześnie w specjalnej obrotowej gruszce przewozi beton.

Cały proces jest mocno zautomatyzowany. Beton wylewany jest z gruszki prosto do podajnika pompy, która napędzana jest silnikiem pojazdu. Następnie za pomocą długiego ramienia z rurą przepompowywany jest na odpowiednią kondygnację, gdzie wylewa się nim strop.

Do wody i innych cieczy

Jeśli na działkę, gdzie budowany jest dom bądź inny budynek, nie doprowadzono jeszcze wody, to stwarza miejsce do wykorzystania kolejnych pomp. Tutaj używa się standardowego urządzenia, napędzanego silnikiem elektrycznym lub spalinowym, które ma za zadanie wynieść wodę na wyższe kondygnacje.

Pompy zatapialne najczęściej wykorzystywane są tam, gdzie woda pobierana jest z dużego pojemnika, lub też z rzeki czy jeziora, jeśli takie znajduje się w pobliżu. Jednocześnie ciecz chłodzi silnik w czasie pracy, co czyni to urządzenie prawdziwie niezawodnym, oczywiście jeśli uszczelnienia są sprawne. Ze specyfikacją takich urządzeń można zapoznać się na https://www.isprzet.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*