Przegląd pojazdu w telegraficznym skrócie 

Przegląd pojazdu w telegraficznym skrócie 
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd techniczny samochodów używanych należy wykonywać raz w roku, a w sytuacji zakupu nowego pojazdu – do 3 lat od momentu jego rejestracji. W przypadku samochodów na LPG niezależnie od ich wieku wykonywanie przeglądu stanu technicznego musi odbywać się raz do roku. 

Badania okresowe i przegląd – gdzie je przeprowadzić 

Okresowe kontrole stanu technicznego pojazdu można przeprowadzić w dosłownie każdej stacji kontroli samochodów. Mogą być to placówki podstawowe jak i okręgowe. Przebieg przeglądu jest dość krótki i zajmuje o 15 do 30 minut. Za niewykonanie przeglądu grozi kara na kwotę do 500 zł. 

Przegląd techniczny pojazdu składa się z kilku etapów. Pierwszym jest identyfikacja auta i jego wyposażenia. Następnie dokonuje się oceny stanu poszczególnych podzespołów oraz układów obecnych w danym pojeździe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod linkiem: http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow.html.

Do typowych zadań wykonywanych w trakcie przeglądu należy sprawdzenie układu kierowniczego (potencje luzy i stan drążków), układu hamulcowego, układu wydechowego, oświetlenia, nadwozia (stan progów, elementów nośnych, ram, szyb), zawieszenia, silnika, elementów wyposażenia, stanu ogumienia oraz elementów systemu bezpieczeństwa. 

Oprócz regularnych przeglądów, w niektórych sytuacjach konieczne okazuje się wykonanie przeglądów dodatkowych. Dotyczy to tych pojazdów, które doznały poważnej usterki lub brały udział w wypadku. Wówczas celem wykonania przeglądu jest upewnienie się, że w trakcie podróżowania nie będą tworzyć zagrożenia dla zdrowia i życia pasażerów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*