Plastikowe zbiorniki na szambo – jakie mają plusy?

Plastikowe zbiorniki na szambo – jakie mają plusy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szambo to szczelny pojemnik, w którym przechowywane są odpady w postaci płynów, półstałych i stałych. Często wykonany jest z betonu lub tworzywa sztucznego i posiada zdejmowaną pokrywę. Znajduje się pod ziemią i łączy się z domową instalacją hydrauliczną poprzez rurę spustową.

Plastikowe zbiorniki na szambo są w różnych rozmiarach i kształtach, więc powinieneś być w stanie znaleźć taki, który idealnie pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach instalacji, to wybierz szambo plastikowe zamiast metalowego lub betonowego.

Plastikowe szamba mają wiele zalet w stosunku do innych rodzajów szamb, takich jak:

Lekkość 

Plastikowe szamba są znacznie lżejsze niż betonowe, więc łatwo je przenieść podczas instalacji. Są one również łatwiejsze do podniesienia przez wykonawców na Twojej nieruchomości, co oznacza niższe koszty dla Ciebie.

Większa trwałość 

Zbiorniki betonowe mają tendencję do pękania z biegiem czasu z powodu cykli zamrażania i rozmrażania lub innych rodzajów procesów pogodowych. Szamba plastikowe nie mają tego problemu, ponieważ nie podlegają zmianom temperatury – będą trwalsze niż ich betonowe odpowiedniki.

Łatwa konserwacja 

Ponieważ tworzywo sztuczne nie niszczy się tak szybko jak beton, nie ma potrzeby częstego przeprowadzania przeglądów lub napraw z Państwa strony; niemniej jednak co kilka lat (lub co 10 lat) należy zatrudnić profesjonalnego hydraulika, który sprawdzi stan zbiornika i dokonać niezbędnych napraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*