Jak dbać o wodę w przydomowym basenie?

Jak dbać o wodę w przydomowym basenie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowy basen to świetny sposób na ochłodę w letnie słoneczne dni. Warto jednak odpowiednio o niego zadbać, aby spędzanie czasu w basenie było dla nas bezpieczne i przyjemne. Jak więc zadbać o przydomowy basen?

Pompy filtrujące

Każdy basen powinien być wyposażony w odpowiednie systemy filtrujące, które zadbają o jakość wody. W zależności od wielkości naszego basenu możemy użyć różnych rodzajów filtrów. W małym basenie sprawdzą się pompy z filtrem papierowym czy kartuszowym, jednak mogą one być niewystarczające w przypadku większych basenów. Do tych zaleca się stosować pompy piaskowe, które zdecydowanie lepiej radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń. Należy jednak pamiętać, by nie korzystać z basenu podczas filtrowania wody.

Uzdatnianie wody

Używanie chemii basenowej jest niezbędne do utrzymania odpowiedniej czystości w basenie. Wysoka temperatura czy duża ilość osób w basenie sprawiają, że woda po jakimś czasie staje się mętna. W tym przypadku idealnie sprawdzą się środki na bazie chloru, które uzdatniają naszą wodę. Warto również zadbać o analizator wody basenowej, który pozwoli nam określić parametry wody. Dzięki temu otrzymamy informację o stanie wody, a także o konieczności jej oczyszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*