Peruka syntetyczna czy naturalna?

Peruka syntetyczna czy naturalna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym dylematem, przed którym stajemy planując zakup peruki jest to, jaki rodzaj włosów będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Zwykle od razu zakładamy, że peruka naturalna sprawdzi się lepiej, ponieważ jest wykonana z prawdziwych ludzkich włosów. Okazuje się, że nie do końca jest to prawdą. Każdy rodzaj peruk ma bowiem swoje zalety i wady.

Peruki syntetyczne – ekonomiczne i wygodne

Dostępne obecnie na rynku peruki syntetyczne są wykonywane z włókna o coraz lepszej jakości. Jest ono miękkie i lekkie oraz posiada realistycznie wyglądający kolor. Włosy syntetyczne najwyższej jakości są często bardzo podobne do naturalnych. Dodatkowo ich cena jest dużo niższa. Nie wymagają codziennego układania i są łatwe w pielęgnacji. Niestety większość peruk syntetycznych nie daje możliwości swobodnego modelowania fryzury. Ponadto podczas częstego noszenia włosy łatwiej się plączą i mechacą. Peruki syntetyczne są też nieco mniej trwałe od peruk naturalnych.

Peruki naturalne – trwałe i estetyczne

Ich największą zaletą jest bez wątpienia realistyczny wygląd. Peruki naturalne są wyjątkowo trwałe i dobre jakościowo. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, mogą posłużyć nam nawet kilka lat. Dają również więcej możliwości, ponieważ naturalne włosy można podcinać, farbować, kręcić lub prostować. Układanie fryzury jest w tym przypadku o wiele łatwiejsze, a włosy się nie plączą i nie puszą. Należy jednak pamiętać, że peruki z włosów naturalnych wymagają regularnej pielęgnacji, szczególnie po umyciu. Ich największą wadą jest cena, zależna od tego jakiego pochodzenia są włosy. Najbardziej cenione są peruki europejskie i słowiańskie.

Podczas wyboru peruki powinniśmy kierować się nie tylko tym, z czego została wykonana, ale też własnymi preferencjami. Peruka syntetyczna może pomóc sprawdzić, czy dana fryzura do nas pasuje. Idealnie nadaje się do sporadycznego noszenia, na imprezy lub dla osób, które nie mają czasu na codzienne układanie fryzury. Natomiast jeśli bardziej zależy nam na realistycznym wyglądzie oraz różnorodności modelowania i stylizowania włosów, wybierzmy perukę z włosów naturalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*