Implanty i protezy zębowe – zakres oferowanych współcześnie usług

Implanty i protezy zębowe – zakres oferowanych współcześnie usług
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy Polacy dbają o zęby? Od czasu do czasu dobiega nas przykra prawda wyłaniająca się z raportów, które grzmią, że nasi rodacy, mimo rozwoju technologii stomatologicznych, wciąż mają duże opory przed regularnymi wizytami u dentysty. Niewykształcenie dobrych nawyków i lata zaniedbań zbierają ponure żniwo. Dzisiaj mało kto może pochwalić się zdrowym, a przy tym pełnym uzębieniem.

Czy to oznacza, że już zawsze będziemy skazani na kurtuazyjne zasłanianie ust? Na szczęście istnieją przynajmniej dwie metody będące optymalnym rozwiązaniem tego typu problemów.

Protetyka w służbie ojczyzny

Wielu osobom słowo “proteza” kojarzy się z charakterystycznym atrybutem ludzi starszych. Tymczasem za protezę można uznać również uzupełnienie nawet pojedynczego braku zębowego – czy to będącego następstwem wady rozwojowej, czy usuniętego w wyniku zaplanowanej ekstrakcji stomatologicznej. Do wyboru mamy protezy stałe lub ruchome, te drugie wyjmujemy, by umożliwić dziąsłom nocną regenerację. Oba rodzaje natomiast wymagają równie starannej pielęgnacji. Wadą protez wykonywanych najczęściej z akrylu, acetalu albo nylonu jest fakt, iż materiały te wykazują tendencję do gromadzenia osadów.

Decydując się na wstawienie protezy, musimy zatem liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem specjalnych płynów czyszczących. Podobnie ma się rzecz z żelami, przy pomocy których umieszczamy sztuczny zamiennik w miejscu deficytu. Pamiętajmy, że nieodpowiednio osadzona proteza może doprowadzić do powstania urazów, jak i pojawienia się reakcji alergicznej na ciało obce. Profesjonalny protetyk dopasuje kształt i kolor wstawki zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Gdy chodzi o protezy zębowe cena stanowi jedną z ich największych zalet, zwłaszcza jeśli potencjalnemu klientowi zależy na rozwiązaniu szybkim, a zarazem przystępnym finansowo. Dlatego też wielu Polaków stawia na właśnie tę możliwość.

Zaimplantuj sobie piękny uśmiech

Implanty zębowe uważane są za najnowocześniejszy i najbardziej niezawodny sposób pozbycia się szpecących luk w jamie ustnej. Specjaliści wprowadzają je w głąb dziąsła za pośrednictwem specjalnej śruby umocowanej przy podstawie implantu. Owe śruby tworzy się z atestowanych tworzyw (zazwyczaj tytanu), co zmniejsza ryzyko wystąpienia mikrouszkodzeń, uczuleń miejscowych, jak i uprzedza kwestię nieoczekiwanej zmiany położenia. Sama powierzchnia implantu może być pełnoceramiczna lub porcelanowa.

Dla pacjentów celujących w pozbawiony przebarwień i jednocześnie całkowicie naturalny efekt wydaje się to decydującą zaletą. Implanty zaspokoją też potrzeby tych, którzy czasowo zdecydowali się na tańsze protezy, a w przyszłości woleliby zainwestować w produkt wysokiej klasy. Gdy interesuje nas odbudowa więcej niż jednego zęba, istnieje opcja implantów zastępujących tradycyjną protezę całościową.

Jeśli chcemy wstawić dobrej jakości implanty zębów cena może okazać się jedyną niedogodnością, jednak poniesione koszty zwrócą się już po pierwszych kilku latach cieszenia się zdrowym i wciąż białym uśmiechem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*