Na jaki typ roweru się zdecydować dla dziecka?

Na jaki typ roweru się zdecydować dla dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy rower dla dziecka

Maluchy dorastają bardzo szybko, a wraz z tym procesem ulega znacznej zmianie sposób ich zabawy, kiedy to ulubione maskotki lądują w kącie. Wtedy nadchodzi idealny czas na zakup pierwszego roweru. Ale jak, spośród tylu dostępnych modeli, wybrać ten właściwy?

Odpowiedni model

Współczesny rynek oferuje szeroki wybór różnego typu pojazdów dziecięcych, wśród których można wyróżnić :

– rowerek biegowy – najczęściej wybierany spośród wszystkich dostępnych modeli, ze względu na swoje bezpieczeństwo. Sprzęt nie posiada pedał, dlatego maluch, chcąc się poruszać, musi używać nóg do odpychania. Rowery dziecięce tego typu, dzięki zastosowaniu pracy ciała, sprawiają, że mała pociecha ćwiczy prawidłowe utrzymywanie równowagi i koordynację ruchową

– rowerek trójkołowy – posiada pedały, dzięki którym maluch może się przemieszczać. Rower ma także zamocowaną specjalną rączkę do pchania przez rodzica. Tego typu rozwiązanie znacznie ułatwia dziecku naukę jazdy, zapewniając mu komfort

– rowerek dwukołowy z doczepianymi kółkami – polecany jest dzieciom starszym, które miały już wcześniej do czynienia z tego typu sprzętami. Pojazd posiada specjalne mniejsze kółeczka, ułatwiające stabilizację ciała, zapewniając bezpieczeństwo maluchowi.

Akcesoria

Decydując się na zakup rowerka warto również zadbać o odpowiednie wyposażenie, które zapewni dziecku bezpieczeństwo. Najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie kasku oraz ochraniaczy na kolana i łokcie. Tak przygotowany maluch może wkroczyć na ścieżki rowerowe bez większych obaw rodziców o jego zdrowie.

Jak widać, rowery dziecięce wymagają sporej wiedzy, dzięki której zakup nie większym będzie stanowił większego problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*