Pościel do pokoju dziecięcego – na co zwracać uwagę przy wyborze

Pościel do pokoju dziecięcego – na co zwracać uwagę przy wyborze
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla naszych dzieci zrobilibyśmy wszystko. Najważniejsze jest dla nas ich bezpieczeństwo i dobrobyt. Jako rodzice staramy się zapewnić swoim pociechom najwyższej jakości posiłki, edukacyjne zabawki, wygodne i funkcjonalne ubrania. Jednak musimy pamiętać, że równie istotnym aspektem życia dziecka jest jego zdrowy sen.

Pościel dla niemowląt

Przy wyborze pościeli dla najmłodszych członków rodziny powinniśmy kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Pamiętajmy, by materiał był oddychający. Przepuszczanie powietrza pomoże w profilaktyce śmierci łóżeczkowej. Jeżeli chodzi o kolory, najlepiej sprawdzą się gładkie i stonowane fasony. Niemowlę ma w swoim otoczeniu wystarczająco dużo bodźców działających na jego rozwijający się mózg, w związku z czym, im mniej wzorów w jego łóżeczku, tym wyższa jakość snu.

Kolorowe sny starszaków

W pokojach starszych dzieci możemy puścić wodze fantazji. Najlepszym materiałem dla pościeli jest oczywiście bawełna. Przepuszcza ona powietrze oraz jest przyjemna w dotyku. Powinniśmy stawiać na jakość użytego materiału. Idealna tkanina zachowuje intensywność kolorów oraz miękkość.
Jeżeli zastanawiamy się nad motywem nadrukowanym na materiale, warto zapytać nasze pociechy o ulubioną bajkę. Jako pościel dla chłopca na pewno sprawdzi się Superman czy bohater Aut. Dziewczynkom na pewno spodoba się popularna Elsa lub inna z księżniczek Disnay’a.

Na rynku można znaleźć różne rozmiary pościeli. Dla maluszków idealne będą 100×135 cm oraz 90×120 cm. Dla większych dzieci i młodzieży najlepiej wybrać większy wymiar, na przykład 140×200 cm.

Duży wybór pościeli znajdziesz w sklepie internetowym: https://www.krainasnow.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*