Kanapa czy narożnik – co pasuje do nowoczesnego salonu?

Kanapa czy narożnik – co pasuje do nowoczesnego salonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się obecnie na urządzenie salonu w nowoczesnym stylu, np. skandynawskim. Aranżując to pomieszczenie, trzeba zadbać przede wszystkim o dobór właściwych mebli wypoczynkowych, które powinny odznaczać się zarówno dużą wygodą, jak i stylowym wyglądem. W tej roli doskonale sprawdza się elegancka kanapa oraz nowoczesny narożnik do salonu. Z niniejszego artykułu dowiemy się, który z tych mebli bardziej pasuje jako funkcjonalny dodatek do omawianego wnętrza. 

Ostateczny wybór zależy od naszych preferencji i rozmiarów pomieszczenia

Stworzenie strefy wypoczynku w salonie wymaga odpowiedzenia sobie na pytanie, co będziemy tam robili najczęściej. Część osób bowiem spędza w tym wnętrzu czas głównie na oglądaniu telewizji lub drzemaniu, inne na czytaniu i słuchaniu muzyki, a jeszcze inne na rozrywce w postaci np. gier planszowych. Musimy zatem pamiętać o potrzebach wszystkich domowników. Sofy oraz narożniki powinny być także dobierane z uwzględnieniem wielkości salonu oraz stylistyki innych elementów wystroju. Zacznijmy od kanapy, która jest prawdziwym meblem do zadań specjalnych. Jest bowiem mniejsza niż narożnik, a jej kształt zapewnia znacznie większą mobilność.

Dzięki temu nadaje się zwłaszcza do pomieszczeń mniejszych lub trudno ustawnych, które posiadają ściany bez kątów prostych, a także wiele okien albo drzwi (optymalnym wyborem jest w tym przypadku model rozkładany, który przydaje się w trakcie wizyty gości). W większych salonach warto natomiast ustawić lekką, ale oryginalną kanapę bez funkcji spania (z tapicerką skórzaną lub materiałową). Z kolei narożnik prawy lub lewy został zaprojektowany z myślą o przestronnych wnętrzach. Zapewnia on wysoki komfort wypoczynku w dowolnej pozycji – siedzącej, leżącej czy półleżącej. Zaznaczmy, że w przeciwieństwie do kanapy nie musi być dosunięty do ściany, ale z powodzeniem może stać na środku, wytyczając w ten sposób strefę przeznaczoną do relaksu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*