Nowoczesne retro w mieszkaniu

Nowoczesne retro w mieszkaniu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oryginalnie zaprojektowane mieszkanie to nieoceniona satysfakcja dla jego właścicieli. Obecnie można wybierać spośród różnych wariantów aranżacyjnych. Modne są zarówno projekty klasyczne, jak i bardziej wyrafinowane. Coraz więcej osób decyduje się także na uchwycenie w domowych wnętrzach klimatu sprzed lat. Połączenie nowoczesności z trendami w stylu retro może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Akcenty retro w domowych aranżacjach

We wnętrzach typu vintage od razu razu widoczny jest wyszukany charakter wyposażenia i skrupulatność w dopasowaniu wszystkich dodatków. Nowoczesne meble retro nie tylko pięknie się prezentują, ale także wyróżniają się wysoką trwałością i nienaganną estetyką. Takie projekty często realizowane są egzotycznych gatunków drewna – mango, palisandru czy drzewa akacjowego. Naturalna struktura litego drewna dodatkowo podkreśla unikalność całej aranżacji.

W stylu retro wykonywane są rozmaite komody i regały, na których efektownie można wyeksponować dekoracyjne elementy wyposażenia. Uwagę przyciągają też oryginalne stoliki kawowe oraz stoły rozkładane. Bardzo ciekawy efekt można również uzyskać dzięki wkomponowaniu do wnętrz mebli postarzanych lub z przecieranymi akcentami – takie realizacje od razu nadają przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Warto w tym wszystkim pamiętać o dodatkach, a szczególnie o tkaninach. „Kropkę nad i” może stanowić elegancki wystrój okna, a szczególnie stylowe firany i zasłony upięte w efektowny sposób. W rustykalnych pomieszczeniach w wyjątkowy sposób prezentują się też różnego rodzaju świeczniki i ozdobna porcelana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*