Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo Twojego dziecka jest bardzo ważne. Jednak mimo to ludzie często postępują w sposób przeczący tej tezie. Wybierają produkty o wątpliwej jakości, nie stosują się do instrukcji lub zachowują się w sposób nierozważny.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać bezpieczny sprzęt?

Wózki dziecięce oraz foteliki samochodowe to urządzenia codziennego użytku. Dlatego bardzo ważne jest, aby spełniały kilka zasad, które zagwarantują bezpieczeństwo dziecka podczas podróży – spacerów i samochodowych.

Po pierwsze, muszą być wykonane z materiałów, które mają zaliczone testy zderzeniowe. Możesz być prawie pewny, że foteliki za 20 zł z supermarketu są wykonane z plastików, które przy zetknięciu z czymkolwiek pękają. Zwróć uwagę czy sprzęt ma certyfikat bezpieczeństwa. Tylko on zapewni o tym, że materiały będą odpowiednie.

Fotelik, tak samo jak wózek dziecięcy, musi być odpowiednio dobrany pod wiek, wzrost i wagę malucha. Zadbaj o to, aby był odpowiednio zamontowany, tak aby zapobiegać wypadnięciu dziecka, podczas jego szaleństw.
Staraj się unikać zestawów „3w1”. Zazwyczaj gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Bezpieczne wózki dziecięce muszą być również stabilny. Zwróć uwagę na mocowanie stelaża i obudowę. Sprawdź, czy wózek nie ulega przewróceniu przy przechylaniu. Warto zadbać również o to, aby wózek posiadał elementy odblaskowe. Podczas spacerów znacznie poprawi to waszą widoczność, dzięki czemu kierowca zachowa większą ostrożność. Pamiętaj jednak, że najważniejszy przy kwestii bezpieczeństwa pociechy jest zdrowy rozsądek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*