Dobre uczelnie w Anglii

Dobre uczelnie w Anglii
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Anglia jest jednym z ciekawszych punktów na mapie Europy pod względem wyboru miejsca na studia. Mimo zazwyczaj niezbyt przyjemnych warunków atmosferycznych i częstych opadów deszczu, przyciąga do siebie – niezmiennie – wielu zagranicznych studentów. Dlaczego tak się dzieje i czemu trend ten utrzymuje się od tylu lat?

Jeden z najwyższych poziomów nauczania na świecie

Poza setkami dostępnych kierunków oraz zróżnicowanymi pod względem kształcenia i podejścia do studenta uczelniami, Anglia ma do zaoferowania o wiele więcej. Przede wszystkim, poziom nauczania należy tutaj do jednego z najlepszych na świecie, a studenci po ukończeniu kierunków na lepszych uczelniach, są z miejsca pożądani przez firmy z danej dziedziny. Działa tutaj renoma, którą brytyjskiemu szkolnictwu udało się uzyskać na przestrzeni lat.

Warto tutaj wspomnieć chociażby o uczelniach w Sunderland, mieście położonym nad samą linią brzegową morza, które zachęca do studiowania nie tylko swoim położeniem, ale i jakością nauczania – nastawieniem na praktykę. O uniwersytecie w tym mieście można przeczytać na https://swift.edu.pl.

Nie mało istotny jest fakt, iż wszystkie uczelnie angielskie wymagają od studentów opłaty czesnego. Oczywiście istnieją możliwości pomocy socjalnych, wsparcia finansowego czy nagrody za osiągnięcia, ale nie zmienia to tego, iż studiowanie w Anglii nie należy do najtańszych. Jednocześnie wysoki poziom szkół i praktyki, szkolenia oraz staże jakie proponuje studentom (w cenie czesnego) wynagradza to.

Aktualnie jedną z bardziej obleganych placówek jest uczelnia Hertfordshire, która stawia na kierunki biznesowe i ekonomiczne, a także pochwalić się może mianem jednej z najbardziej prestiżowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*