Jak dobrać idealną bieliznę do rodzaju figury?

Jak dobrać idealną bieliznę do rodzaju figury?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bielizna, pomimo tego, że najczęściej niewidoczna, jest znaczącym elementem ubioru kobiety. Powinna ona gwarantować komfort, a w wielu przypadkach również uatrakcyjniać wizerunek. Aby jednak mogła ona pełnić obydwie te funkcje, musi być najpierw dobrze dobrana. Chodzi tu przede wszystkim o dopasowanie jej do rodzaju figury. Każda z pań posiada bowiem inne kształty, do których musi dostosować konkretne elementy odzieży. Jak jednak do tego podejść?

Co wpływa na nasz wybór?

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na rozmiar. Nie może on być zbyt mały, gdyż bielizna mogłaby wówczas zbytnio uciskać. Zbyt duży spowoduje natomiast luzy, a w konsekwencji zsuwanie się, czy to majtek, czy to stanika. Wymiar musi być zatem dobrany idealnie, tak aby elementy garderoby nie krępowały i zapewniała odpowiednią swobodę.

Następną sprawą jest figura, która może być bardzo różna. W przypadku, gdy kobieta ma duży biust, szerokie ramiona i wąskie biodra, wówczas najlepiej sprawdzą się biustonosze w kroju balkonowym, natomiast w dolnej części taka osoba może pozwoli sobie na koronki. Jeżeli z kolei cechą charakterystyczną ciała są duże piersi, bardzo wyraziste wcięcie w talii i kształtne biodra, to możliwe będzie zakładanie balkonetek, a także bielizny typu plunge, czy bandeau. W przypadku mniejszego biustu najlepszy będzie usztywniany bralet. Są to oczywiście niektóre z przykładów, a możliwości z pewnością jest dużo więcej. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych upodobań, dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie samodzielne eksperymentowanie. Oczywiście, niezależnie od tego, jaki rodzaj zostanie ostatecznie wybrany, musi charakteryzować się dobrą jakością. Dlatego też w bieliznę warto zaopatrywać się w profesjonalnych sklepach, takich jak np. Figlarny Aniołek, lub poszukiwać ich w sprawdzonych hurtowniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*