W jaki sposób powstają nadruki na koszulkach?

W jaki sposób powstają nadruki na koszulkach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas lubi nosić modne ubrania. Jednym z najważniejszych elementów naszego stroju są koszulki. Zaopatrzone w odpowiedni nadruk stanowią bowiem prostą, ale jednocześnie ciekawą część garderoby. Niemniej jednak mało kto z nas zdaję sobie sprawę, w jaki sposób powstają grafiki na T-shirtach.

Różna forma tworzenia

Jedną z popularnych metod tworzenia grafik, znajdujących się na naszych T-shirtach jest druk cyfrowy. Obraz zostaje przeniesiony na materiał za pomocą odpowiednich maszyn bezpośrednio z komputera, bez wykorzystywania nośników danych oraz pośrednich form drukarskich. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko pieniądze i czas w trakcie produkcji, ale również dowolnie zmieniać grafikę na każdym następnym egzemplarzu.

Kolejnym sposobem wykonywania wzorów na koszulkach jest druk sublimacyjny. Najpierw obraz jest wykonany z użyciem specjalnych atramentów na papierze transferowym, a następnie zostaje przeniesiony na materiał. W ten sposób powstają nadruki na T-shirtach, które mają w swoim składzie minimum 70% poliestru.

Inna metoda z którą możemy się zapoznać np. na stronie: https://www.mar-pol.net.pl/druk to tzw. druk płaski. Jego najpopularniejsza technika, czyli offset polega na tym, że wzór jest kopiowany z formy drukarskiej na materiał za pośrednictwem cylindra, pokrytego warstwą gumy. Obecnie cieszy się on sporą popularnością, głównie ze względu na niskie koszty produkcji odzieży przy jego użyciu.

Interesującą procedurą tworzenia nadruków jest również druk rotacyjny. Polega on na tym, że obraz na koszulce tworzy się za pomocą przetłoczenia farby przez matrycę drukującą. W tym przypadku każdy kolor jest nakładany osobno, stanowiąc odrębną warstwę. Za pomocą sitodruku możliwe jest wykonywanie grafiki, zarówno na gotowej odzieży, jak i na belkach materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*