Jak dobierać meble i dodatki w stylu loft?

Jak dobierać meble i dodatki w stylu loft?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W nowatorskich wnętrzach wykorzystywane są rozmaite trendy stylistyczne. Najczęściej wybierane są takie, które cechuje wysoka funkcjonalność i trwałość, ale także oryginalny design. Szeroki asortyment w sklepach meblowych umożliwia tworzenie kreatywnych aranżacji, zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów. Warto porównać dostępne oferty, ponieważ producenci proponują mnóstwo interesujących rozwiązań.

Niebanalne pomieszczenia loftowe

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się industrialne meble, które stylistyką nawiązują do wnętrz o przemysłowym charakterze – nieco surowych, ale bardzo solidnych i funkcjonalnych. Charakterystyczną cechą takich aranżacji jest swobodna i otwarta przestrzeń. W otoczeniu dominują bardzo trwałe i wysokogatunkowe materiały – lite drewno, elementy metalu i kamienia, cegły, hartowane szkło. W aspekcie kolorystycznym dominują odcienie bieli i szarości. Przy odrobinie kreatywności można zaprojektować bardzo interesujące wnętrza. 

W industrialnych projektach nie może zabraknąć praktycznych form wyposażenia. Często spotykanym elementem w takich pomieszczeniach jest regał loft – bardzo pojemny z wieloma półkami. Konstrukcja takiego regału opiera się najczęściej na litym drewnie oraz stabilnym stelażu metalowym. Dzięki takim rozwiązaniom można wygodnie rozmieścić potrzebne rzeczy – materiały biurowe, książki czy artykuły dekoracyjne. Do industrialnych mebli można bez problemu dobrać idealnie komponujące się z tym stylem wyroby oświetleniowe – wyróżniające się designerskim wykonaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*