Dlaczego warto chodzić do psychologa?

Dlaczego warto chodzić do psychologa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach życie nabrało tak wielkiego przyspieszenia, że coraz więcej osób nie jest w stanie tak naprawdę kontrolować do końca tego, w jakim kierunku i do czego zmierza ich życie. Ta niepewność i brak poczucia kontroli sprawia, że zaczyna zjadać na stres. Jest również źródłem wielu lęków i niepokoju, który bardzo często nie pozwala nam w pełni zrealizować wszystkich swoich możliwości . Taka sytuacja bardzo często może prowadzić do depresji oraz do różnego typu zaburzeń, z którymi często nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić.

Wiele problemów, które tak naprawdę sprawiają że nie możemy do końca realizować tego co sobie zaplanujemy, wynika z wbudowanych w nas wcześniej wzorców postępowania, z których istnienia często nie zdajemy sobie nawet sprawy. Jeżeli czujemy, że z naszym życiem jest coś nie tak, ale nie do końca potrafimy zdefiniować problem, warto udać się do psychologa behawioralnego, który będzie w stanie pomóc nam odnaleźć przyczyny, dla których nie jesteśmy do końca szczęśliwi (sprawdź: psycholog Poznań).

Nieuświadamiane problemy nie pozwalają nam realizować się w 100%

Bardzo często znajdujemy się w sytuacji, w której wydaje nam się, że powinniśmy osiągnąć w życiu więcej lub też, że nie do końca realizujemy się w tym, co robimy. Przyczyny najczęściej szukamy gdzieś na zewnątrz a tymczasem źródłem problemów mogą być nieuświadamiane problemy i lęki z dzieciństwa. Wbudowane w nas schematy postępowania, które może nam pomóc przezwyciężyć doświadczony psycholog behawioralny, mogą być źródłem wielu problemów w dorosłym życiu. Warto chodzić do psychologa, coacha choćby po to, aby zdać sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy w nas możemy i powinniśmy przezwyciężyć aby w pełni realizować swoje marzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*