Praktyczne zestawy mebli do niewielkiej kuchni

Praktyczne zestawy mebli do niewielkiej kuchni
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mała kuchnia może być równie praktyczna i urokliwa jak te, które zajmują więcej przestrzeni. Wystarczy zastosować kilka trików i ciekawych rozwiązań, które najlepiej pozwolą wykorzystać całą jej niewielką przestrzeń. Wszystko zależy od tego, jaki kształt ma pomieszczenie. 

 Meble do kuchni w nietypowych kształtach

W przypadku najmniejszych kuchni, w małometrażowych mieszkaniach w blokach, często mamy do czynienia z kuchniami na planie małego kwadratu lub długiego, lecz wąskiego prostokąta. Jeśli nasza kuchnia jest jeszcze bardziej wymagająca i np. posiada jakieś dodatkowe wnęki lub ścianki, najlepiej zrobimy, jeśli wybierzemy się do sprzedawcy w sklepie z meblami z rozrysowanym planem naszej kuchni. Wtedy, jeśli jest on specjalistą w swojej dziedzinie, będziemy mogli liczyć na fachową pomoc i dopasowanie oczekiwanych mebli do posiadanych warunków lokalowych. Bo istnieją też meble stworzone właśnie do takich miejsc. Oferuje niejeden salon meblowy Katowice są tym miastem, w którym można je zamówić także online.

Stół i krzesła do małej kuchni

Tradycyjny stół z czterema lub sześcioma krzesłami albo okrągły blat sprawdzi się raczej w jadalni czy salonie. Do mniejszych pomieszczeń polecane są stoły ustawiane pod ścianą lub np. parapetem. Dla zmniejszenia zajmowanej przestrzeni można do nich dobrać hokery do kuchni i ustawić je pod blatem. Wbrew pozorom są one całkiem wygodne, zwłaszcza jeśli wybierzemy modele o odpowiedniej miękkości siedzeń. Niektóre z nich mają również niewielkie oparcia dla dolnego odcinka kręgosłupa i wygodne oparcie dla stóp, dzięki czemu można uzyskać zdrową pozycję podczas jedzenia. 

Urządzanie małej kuchni może być prawdziwym wyzwaniem, ale nie jest niewykonalne. Asortyment salonów meblowych stale się powiększa i dopasowuje do bardzo różnych przestrzeni – warto mieć to na uwadze. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*