Jak często należy wymieniać wkłady do wody, aby uzyskać prawdziwy smak kawy

Jak często należy wymieniać wkłady do wody, aby uzyskać prawdziwy smak kawy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne wymienianie filtrów do wody wykonywane zgodnie z zaleceniami wybranego producenta jest niezbędnym warunkiem do korzystania z optymalnej, pełnej wartości odżywczych wody. Pilnowanie terminów wymiany jest szczególnie ważne, jeśli chcemy się cieszyć idealnym smakiem ulubionej kawy, herbaty czy po prostu czystej wody.

Wymiana filtrów do wody – jak często to robić?

Przed pierwszym użyciem filtra należy sprawdzić markę producenta. Większość filtrów do wody jak np. wkłady brita wymienia się raz na 30 dni lub w przypadku często używania – co 15 dni. Żeby jednak mieć całkowitą pewność tego terminu dobrze jest sprawdzić zalecenia producenta lub kupić specjalny dzbanek z elektronicznym czytnikiem zużycia wkładu. Dla przykładu dzbanki do filtrowania wody Brita posiadają taki wskaźnik na pokrywce. Przy średniej częstotliwości używania wskaźnik pokazuje ciemne kreski, sygnalizujące ile jeszcze czasu pozostało do wymiany nowego wkładu. Z czasem kreski zanikają, a gdy zniknie ostatnia – jest to sygnał, że wkład trzeba wymienić od razu.

Warto również pamiętać, że kawa mielona przygotowywana z użyciem wody przefiltrowanej wyróżnia się o wiele lepszym smakiem i bardziej intensywnymi aromatami. Woda, która podlega filtracji, nie jest twarda, ponieważ zastosowany filtr pozbawia ją szkodliwych substancji – jest o wiele zdrowsza. Żeby móc się cieszyć pełnią smaku prawdziwej kawy warto mieć zawsze w zapasie dodatkowy filtr do wody tak, żeby w momencie koniecznej wymiany mieć go od razu pod ręką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*