Jakie zabiegi najlepiej stosować na przebarwienia?

Jakie zabiegi najlepiej stosować na przebarwienia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przebarwienia to przyciemnienie pewnego obszaru skóry, spowodowane urazem, zmianami hormonalnymi lub starzeniem się. Mogą one występować w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej są widoczne na twarzy, szyi, dłoniach i ramionach. Tego typu problemy skórne mogą być leczone za pomocą leków miejscowych i peelingów chemicznych.

Jak działają peelingi chemiczne?

Peelingi na przebarwienia działają poprzez złuszczanie martwych komórek skóry, aby odsłonić nową, świeżą tkankę pod spodem. Proces ten stymuluje również produkcję kolagenu, co pomaga zmniejszyć drobne linie i zmarszczki. Warto zaznaczyć, że peelingi na przebarwienia – mediderma.pl są skuteczne w leczeniu łagodnych i umiarkowanych przebarwień, ponieważ mogą usunąć uszkodzone komórki naskórka, które przyczyniają się do powstawania brązowych plam na powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja jako zabieg na przebarwienia

Jednym z częściej stosowanych zabiegów na przebawienia jest mikrodermabrazja. Jest to łagodna forma peelingu chemicznego, który wykorzystuje drobno pokruszone kryształki do delikatnego złuszczania powierzchniowej warstwy skóry. Najlepiej nadaje się dla osób z powierzchownymi uszkodzeniami posłonecznymi lub lekkimi bliznami potrądzikowymi, ponieważ nie wnika bardzo głęboko w warstwy skóry, gdzie mogłaby spowodować uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*