Hydroizolacja tarasów – na czym polega?

Hydroizolacja tarasów – na czym polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja przed wodą jest bardzo ważna na tarasach oraz na balkonach, nawet jeśli posiadają one zadaszenie. Stworzenie warstwy ochronnej przed wodą zwiększa trwałość konstrukcji, chroni nawierzchnię przed pękaniem lub odpadaniem płytek. Do hydroizolacji używa się różnych materiałów, które tworzą warstwę izolacyjną. Jakie są rodzaje izolacji na tarasach?

Izolowanie powierzchni – metody

Wybór metody zależy od rodzaju powierzchni i jej potencjalnego kontaktu z wodą. Wysoki poziom ochrony stosuje się na przykład w piwnicach, które są narażone, na podniesie się poziomu wód gruntowych. Dachy izoluje się metodami bezspoinowymi. Profesjonalnie izolacją budynków oraz tarasów zajmuje się Kaiser One.

Izolowanie tarasów oraz balkonów

Tarasy oraz balkony są narażone na kontakt z wodą. Przez co mogą ulec uszkodzeniu i spowodować przeciekanie cieczy w głąb ścian lub fundamentów. Hydroizolacja powinna być bardzo szczelna i odporna na działanie wody, mrozu oraz promieniowania słonecznego. Każda nieszczelność sprawia, że izolacja jest nieskuteczna, dlatego musi ona zostać ułożona w sposób fachowy. Dobrą metodą izolacji jest stosowanie płynnej warstwy nieprzepuszczalnej dla pary wodnej oraz dla cieczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*