Wybór zadaszenia na taras

Wybór zadaszenia na taras
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras może być bardzo ważnym elementem domu, który umożliwi komfortowe spędzanie czasu w ciepłe dni. Przy zmiennej pogodzie, potrzebne jest jednak zabezpieczenie w postaci zadaszenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z przestrzeni tej będzie można korzystać nawet przy opadach deszczu. Na jaką osłonę się zdecydować? 

Stelaż z drewna

Po podjęciu decyzji o budowie takiego elementu, trzeba wybrać jaki stelaż ma zostać wykorzystany jako podstawa oraz jakim materiałem zostanie pokryta taka konstrukcja. Odnośnie bazy, najbardziej popularne jest wykorzystywanie drewna lub metalu. Jeśli chodzi o zadaszenia drewniane, to doskonale pasują one do tradycyjnych domów. Jest to trwały i dobrze prezentujący się surowiec, który nigdy nie wychodzi z mody. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że taki stelaż można pokryć niemal dowolnym materiałem wykończeniowym – od poliwęglanów, po cięższe szkła hartowane lub dachówki. 

Metalowa podstawa

Zadaszenie wykonane z aluminium lub stali, będzie się dobrze komponowało z nowoczesnymi budynkami, w których dominuje minimalizm. Podstawa będzie lżejsza niż wariant drewniany, a jednocześnie bardzo wytrzymała. W kontekście pokrycia stosuje się tutaj natomiast raczej lżejsze materiały. Mogą to być przezroczyste płyty poliwęglanowe czy szkło, natomiast taka konstrukcja nie udźwignie cięższych elementów dachówkowych. 

Osłony materiałowe

Obecnie bardzo modne stały się także zadaszenia materiałowe. Taki wariant ma często charakter dekoracyjny, a wybierając wersje przesuwne, można zyskać dodatkowe możliwości. Z tego względu popularne jest wykorzystanie rolet poziomych lub tradycyjnych markiz ogrodowych. Takie rozwiązanie jest raczej niedrogie i można je łatwo zamontować, nie ingerując za bardzo w kształt budynku. Przesuwne zadaszenie będzie też umożliwiało regulowanie dostępu promieni słonecznych w dane miejsce, co może być bardzo przydatne w okresie letnim. 

Artykuł przygotowany we współpracy z WALKWAYS4U.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*