Gdzie wykorzystuje się produkty z plexi?

Gdzie wykorzystuje się produkty z plexi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plexi jest to przezroczyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest metakrylan metylu. Występuje ono w dwóch wersjach – wylewanej i wytłaczanej. Materiał tego typu jest nazywany w branży handlowej szkłem akrylowym, szkłem organicznym, pleksiglasem lub metapleksem. Natomiast w języku potocznym nazywa się tak każdą płytę akrylową. Czym się charakteryzuje to tworzywo?

Twardy i wytrzymały materiał

Plexi jest kruchym, ale też twardym materiałem, posiadającym sporą wytrzymałość. Jego struktura jest gładka o dużym połysku powierzchni, zarazem odporna na zarysowania. Można ją polerować. Skutecznie opiera się działaniu czynników atmosferycznych, słabszych kwasów, olejów, tłuszczów, rozpuszczalników niepolarnych oraz wody. Posiada o wiele większą elastyczność niż szkło i jest od niego lżejsza.

Użyteczny produkt o wielu zastosowaniach

Asortyment produkowany z plexi jest naprawdę imponujący. Możemy otrzymać produkt, jaki tylko będzie nam potrzebny, jeśli skorzystamy z usługi jaką jest cięcie laserem Poznań to idealna lokalizacja. Materiał ten jest wykorzystywany na przykład do wyrobu różnego rodzaju gablot. Są one o wiele praktyczniejsze niż ich odpowiedniki ze szkła. Przy uderzeniu nie tłuką się i dalej zachowują swoją strukturę. A ze względu na niewielką wagę nie trzeba przy nich stosować szczególnych wzmocnień podłoża. O wiele trwalsze są też szyby z plexi. Z tego względu montuje się je w samolotach, autobusach i innych miejscach, gdzie duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo i trwałość. Plexi ma też zastosowanie przy produkcji tablic. Są one trwałe, łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*