Długoterminowy wynajem auta – kiedy to się opłaca?

Długoterminowy wynajem auta – kiedy to się opłaca?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok na popularności zyskuje długoterminowy wynajem samochodów, czyli jedna ze skutecznych metod pozyskiwania pojazdów zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Jest to tak naprawdę specyficzna forma leasingu operacyjnego – z tą różnicą, że bez możliwości wykupu na koniec obowiązywania umowy. Podstawowe zalety to stosunkowo niski koszt miesięczny oraz konkretne korzyści podatkowe. Jeśli np. interesuje nas wynajem długoterminowy auta dostawczego, to ofertę typu usługi można znaleźć na https://rentbigcar.pl/mazowieckie/wynajem-wypozyczalnia-samochodow-wyszkow/.

Idealna opcja dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność

Długoterminowy wynajem samochodu ceniony jest przez klientów przede wszystkim za to, że ponoszą oni stałą opłatę miesięczną, natomiast wszelkie koszty potencjalnych napraw, czynności serwisowych czy podwyżek ubezpieczeń leżą o stronie podmiotu wypożyczającego pojazd. Co istotne, po zakończeniu trwania umowy (zazwyczaj 3 albo 5 lat) otrzymujemy do użytku zupełnie nowe auto – odznaczające się atrakcyjnym designem oraz w pełni sprawne technicznie.

Omawiana usługa jest znakomitym rozwiązaniem głównie dla firm i przedsiębiorstw, które z powodu krótkiej obecności na rynku lub problemów z płynnością finansową nie mogą sobie pozwolić na zakup własnej floty pojazdów. Jest to również opłacalna opcja dla osób prywatnych, ceniących sobie kompleksową obsługę serwisową i administracyjną (nie trzeba tracić czasu na tego rodzaju kwestie) oraz pragnących dysponować samochodem renomowanego producenta bez konieczności jednorazowego wydawania ogromnych pieniędzy. Dla wielu klientów duże znaczenie ma ponadto fakt, że zyskują określone korzyści podatkowe – np. mogą sobie bez problemu wpisać wynajem auta w koszty przychodów, a następnie odpisać daną kwotę od podatku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*