Czym jest odfrankowienie kredytu?

Czym jest odfrankowienie kredytu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości informujący o tym, że banki krajowe nie mogą zmieniać zapisanego w umowie kursu franka kursem złotówki sprawił, że wiele osób posiadający kredy we frankach uzyskało możliwość walki o swoje prawa. Mogą oni wnosić sprawę do sądu, której celem będzie uznanie dotychczasowej umowy za nieważną. Mogą oni poddać się tzw. procesowi odfrankowienia.

Dlaczego warto zdecydować się na odfrankowienie kredytu?

Jest to potoczna nazwa, która oznacza decyzje wydane przez sąd, które zapadły w sprawach dotyczących kredytów udzielanych w tej walucie. Uznają one, że niektóre zapisy umowy są niezgodne z prawem i nie mogą być egzekwowane przez bank. W niektórych przypadkach zasądzany jest także zwrot nadpłaconych rat. Warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów, którzy przeprowadzą przez cały proces odzyskiwania swoich należności i pomogą w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Poszukując firmy lub instytucji, która świadczy takie usługi, jak odfrankowienie kredytu Katowice są jednym z miast, w którym można je znaleźć. Dzięki temu co miesięczne raty zaciągniętego kredytu znacząco spadną, a ogólna sytuacja finansowa ulegnie poprawie. Odfrankowienie sprawi, że pozostała do spłaty część będzie przewalutowana na złotówki. Dotyczy on bowiem zarówno wcześniejszych, jak i przyszłych rat. Odzyskanie należności za nadpłacone sumy może wynosić kilkanaście tysięcy złotych. Proces ten jest więc bardzo opłacalny dla kredytobiorców, którzy kilkanaście lat temu skusili się na takie rozwiązanie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*