Skąd wiedzieć, czy dom na sprzedaż jest w dobrym stanie?

Skąd wiedzieć, czy dom na sprzedaż jest w dobrym stanie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup domu wolnostojącego, zamiast mieszkania w bloku. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to znacznie wygodniejsza opcja. Jednak w przypadku zakupu domu z rynku wtórnego musimy dokładnie sprawdzić jego stan, w przeciwnym wypadku możemy zakupić przysłowiowego kota w worku. Trzeba to zrobić niezależnie od tego, czy interesuje nas dom na sprzedaż w Szczecinie Pogodno czy w innym miejscu.

Kontrola techniczna

Już na etapie pierwszego oglądania domu wystawionego na sprzedaż, warto dokładnie mu się przyjrzeć i zadawać wiele pytań osobie oprowadzającej. W trakcie oględzin należy dowiedzieć się, ile lat ma zamontowana w domu instalacja sanitarna oraz elektryczna – dzięki temu będziemy wiedzieli, czy nie czeka nas w najbliższym czasie remont. Poza tym, trzeba dopytać o ogrzewanie, nie tylko w jakiej jest formie, ale też ile lat liczy sobie całą instalacja.

W przypadku domu wolnostojącego, warto podpytać też o dach oraz ocieplenie budynku – jakie zostały zastosowane materiały oraz kiedy odbył się ostatni remont. Oczywiście nie musimy wierzyć na słowo osobie, która oprowadza nas po domu, zawsze możemy też zabrać ze sobą specjalistę od odbioru technicznego. Jego usługa kosztuje zaledwie kilkaset złotych, a pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Taki specjalista doskonale orientuje się w instalacjach elektrycznych, ociepleniu domu czy ogrzewaniu, dlatego od razu poda nam informacje na temat kwoty, jaką będziemy musieli zainwestować w remont domu w razie kupna. Można też zasięgnąć porady od biura nieruchomości, takiego jak https://elite.nieruchomosci.pl/domy, które sprawdza oferowane lokale.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*