Organizacja ślubu w 10 krokach

Organizacja ślubu w 10 krokach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja ślubu i wesela wiąże się ze sporym nakładem czasu oraz stresu, lecz dla zachowania porządku warto trzymać się pewnych ramowych punktów przygotowań.

Najważniejsze elementy

Forma
W pierwszej kolejności decyduje się o tym, czy ma to być ślub kościelny czy cywilny. Zapadają też pierwsze decyzje dotyczące stylu ceremonii.

Sala weselna
Jest to jeden z trudniejszych punktów, bowiem dobre lokalizacje potrafią być zarezerwowane na rok wprzód, dlatego należy to robić jak najszybciej.

Kościół i nauki przedmałżeńskie
Gdy mamy salę weselną, to decydujemy o kościele, w którym odbędzie się ślub – najlepiej, by był on stosunkowo niedaleko sali, lecz można po prostu zadbać o odpowiedni transport.

Budżet
Przed zagłębieniem się w szczegóły organizacyjne należy określić, jakim budżetem dysponujemy i jakich granic na pewno nie możemy przekroczyć.

Dekoracje i zespół
Mając wstępnie określone ramy finansowe, można decydować o dekoracjach i menu oraz wybrać zespół – muzyka na wesele jest bowiem jednym z najważniejszych aspektów udanej zabawy tego dnia.

Fotograf i kamerzysta
Specjaliści w dziedzinach ślubnych mają obłożone dalekie terminy, więc nie ma co z tym zwlekać – chyba, że posiadamy znajomych w tej dziedzinie, którzy zdecydują się pomóc.

Lista gości i zaproszenia
Należy dopiąć listę gości i zamówić zaproszenia, które dostarcza się następnie osobiście lub rozsyła. Powinno się to odbyć parę miesięcy przed ślubem.

Wybór strojów
Z tym również nie powinno się czekać do ostatniej chwili, bowiem suknia ślubna czy garnitur mogą wymagać poprawek krawieckich.

Dobór dodatków
Zarówno do strojów Pary Młodej, jak i tych weselnych. Wybierając torty weselne inspiracje można czerpać ze stylu, w jakim urządzamy całą uroczystość lub pory roku, w jakiej odbywa się ślub.

Potwierdzenie szczegółów z lokalem
Pod koniec przygotowań potwierdzamy przybycie gości i uzgadniamy z lokalem ostatnie kwestie dotyczące rozmieszczenia, wystroju oraz ewentualnych zmian we wcześniej ustalonym menu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*