Co zamontować w oknie zamiast firan?

Co zamontować w oknie zamiast firan?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okno to konstrukcja pełniąca w każdym domu funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Większość osób decyduje się na zawieszenie w nim firanki, gdyż jest ona wystarczająco ładna i stylowa, a jednocześnie pozwala skutecznie osłonić wnętrze przed nadmiernym słońcem i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Istnieje jednak szereg innych ciekawych elementów, które idealnie spełniają tę rolę, a przy tym są dużo bardziej innowacyjne i oryginalne. Mowa tutaj np. o plisach, czyli specjalnych roletach harmonijkowych. 

Konstrukcje nowoczesne to strzał w dziesiątkę 

Doskonałym sposobem na osłonięcie okna jest zastosowanie żaluzji drewnianych (zwłaszcza z drewna egzotycznego), które są idealnymi produktami dla miłośników naturalnych i ekologicznych elementów dekoracyjnych. Takie konstrukcje dodadzą wnętrzu elegancji oraz dostojności, a ponadto będą się idealnie komponowały zarówno z wystrojem minimalistycznym i klasycznym, jak i vintage, a nawet industrialnym.

Kolejnym niebanalnym rodzajem przesłon okiennych są rolety rzymskie, składane w specyficzną harmonijkę, a także rolety weneckie, marszczące się w trakcie ściągania. Godne uwagi są też rolety dzień noc, pozwalające w dowolny sposób regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu. Jeśli interesują nas rolety dzień noc cena tych produktów jest zróżnicowana i zależy od grubości materiału czy marki.

Oprócz tego tradycyjne firanki można z powodzeniem zastąpić specjalnymi przesłonami dekoracyjnymi z nawleczonych na sznurki bądź żyłki koralików, piórek albo wstążek. Inne interesujące rodzaje konstrukcji to m.in. okiennice wewnętrzne (otwierane, składane, przesuwne) oraz witraże wykonane ze szkła ołowiowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*