Jak wymienić zawias meblowy?

Jak wymienić zawias meblowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare i skrzypiące zawiasy w meblach to nie lada problem. Nierzadko obawiamy się, czy przy następnym otwieraniu szafki nie dojdzie do ich złamania, przez co ciężkie drzwi wypadną i spowodują szkody. Na szczęście wymiana zawiasa nie jest trudna, a potrzebne są do tego tylko najprostsze narzędzia. Musimy jeszcze zaopatrzyć się w komplet nowych zawiasów, które będą pasować do danych drzwiczek, a także w pomocnika. Pomoże nam on przytrzymać drzwi, w momencie gdy stary zawias będzie odkręcony, a nowy jeszcze nie zamocowany.

Dbamy o bezpieczeństwo

W przypadku niewielkich drzwiczek od małej szafki, umocowanych nisko nad powierzchnią podłogi, poradzimy sobie samodzielnie. Drzwiczki takie nie są ciężkie i bez problemu przytrzymamy je sami, jednocześnie odkręcając stary zawias i przykręcając nowy. Jednak jeżeli drzwi są wysoko, bądź mowa o wrotach zamykających pełnowymiarową szafę, to koniecznie poprośmy kogoś o pomoc. Inaczej ryzykujemy poważne uszkodzenia mebla, a także sami możemy odnieść obrażenia, np. poprzez upadek z drabiny.

Procedura wymiany

Nowe zawiasy możemy kupić w wielu sklepach, które oferują akcesoria do mebli. Może to być np. https://www.elwi.pl/. Ważne, by zmierzyć odległość między śrubami mocującymi starego zawiasu i dobrać identyczny, ponieważ w ten sposób nie trzeba będzie wiercić nowych otworów. Sama wymiana jest prosta: Przytrzymujemy drzwi, odkręcamy śrubokrętem płaskim lub krzyżakowym wszystkie śruby i wyjmujemy zawias. Mocujemy nowy w odwrotnej kolejności i pozostaje nam już tylko regulacja, by drzwi otwierały się poprawnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*