Edukacja przedszkolna – czego się dziecko w trakcie niej uczy?

Edukacja przedszkolna – czego się dziecko w trakcie niej uczy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Edukacja przedszkolna jest częścią edukacji wczesnoszkolnej i jest zazwyczaj świadczona jako usługa edukacyjna dla dzieci w wieku od 2½ do 5 lat. Obejmuje zarówno przedszkola, jak i ośrodki opieki nad dziećmi, które zapewniają opiekę i edukację dzieciom w wieku przedszkolnym.

Głównym celem edukacji przedszkolnej jest rozwój fizycznych, społecznych, emocjonalnych, poznawczych i językowych umiejętności małych dzieci. Pomaga im również budować poczucie własnej wartości i szacunek dla innych, rozwijać niezależność i przygotować je do przedszkola.

Poniżej przedstawiono kilka ważnych aspektów, które są nauczane podczas przedszkola:

Rozwój języków

Dzieci uczą się nowych słów, używają słów odpowiednio w zdaniach i zadają pytania o siebie i innych. Uczą się podstawowych pojęć, takich jak rozmiar, kształt, kolor i liczba poprzez praktyczne doświadczenia z przedmiotami wokół nich. Poznają również litery, rozpoznając je w książkach lub na znakach wokół nich.

Umiejętności społeczne

Przedszkolaki uczą się, jak dzielić się rzeczami z innymi dziećmi, a także jak zachowywać się na zmianę podczas zabaw, takich jak granie w gry lub śpiewanie piosenek razem z przyjaciółmi.

Umiejętności motoryczne

Grając w różne gry planszowe czy takie zabawy jak muzyczne krzesła, uczą się one kontrolować swoje ruchy podczas swobodnego poruszania się w czasie zabawy.

Jeśli jesteś zainteresowany wysłać swoje pociechy do takiej placówki jak przedszkole czy żłobek Łódź Górna jest lokalizacją, w której mieszczą się sprawdzone ośrodki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*