Czy kolor bielizny ma znaczenie?

Czy kolor bielizny ma znaczenie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decyzje dotyczące wybierania kolorów mają swoje korzenie w psychologii, bowiem wpływa na to nasza osobowość, emocje, a także pragnienia. Dotyczy to także bielizny, choć szczególnie w przypadku kobiet, bowiem mężczyźni często przykładają do tego mniejszą wagę i sam wybór też jest przeważnie ograniczony. Co może oznaczać wybór danego koloru?

Funkcjonalność

Pomijając kwestie symboliczne, należy zacząć od tego, że bielizna damska ma znaczenie również w kontekście przygotowania stylizacji, bowiem źle dopasowana będzie się przebijać przez wierzchnie odzienie i może wyglądać przez to źle lub niestosownie. Z uwagi na dobór stroju majtki damskie są też często dobierane w innym kolorze niż stanik, na przykład gdy kobieta decyduje się na prześwitujący top, a jednocześnie ciemną spódnicę, co daje jej wtedy dużą swobodę wyboru.

Oddanie osobowości i charakteru

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo decyzje zapadają niemal podświadomie, to kolor bielizny może także oddawać osobowość i charakter danej osoby. Wybór koloru cielistego oznacza klasykę i nastawienie na praktyczność, a czarna bielizna to oznaka pewności siebie oraz elegancji. Z kolei biel może odzwierciedlać delikatność i swego rodzaju niewinność.

Przebojowe kobiety często decydują się na jaskrawe barwy, w tym przede wszystkim czerwień, która będzie również oznaczała ponętność i gorący temperament. Nieco pośrodku znajdują się z kolei odcienie niebieskiego, które jednocześnie oznaczają większą energię niż typowa czerń czy biel, ale przy okazji będą bardziej stonowanym wyborem niż na przykład czerwień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*