Piękna panna młoda – czyli o czym pamiętać przed ślubem?

Piękna panna młoda – czyli o czym pamiętać przed ślubem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub to szczególna uroczystość, a już zdecydowanie dla panny młodej. Wiele dziewczyn marzy o niej od dzieciństwa i planuje ją bardzo starannie. Oczywiście najważniejsza jest suknia, jednak by pięknie ją wyeksponować konieczna jest właściwa oprawa. Przyszła żona powinna zadbać o odpowiednią fryzurę, makijaż i manicure.

Zabiegi, które warto zaplanować wcześniej

Make up oraz ułożenie włosów należy zostawić na dzień ślubu. Można jednak nieco wcześniej zaplanować niektóre czynności kosmetyczne. Dotyczy to zabiegów, które mogą powodować zaczerwienia lub wymagają czasu, żeby osiągnąć perfekcyjny efekt. Jeśli w planach jest oczyszczanie twarzy, to najlepiej zrobić to miesiąc wcześniej.

Z kolei henna brwi jest świetnym pomysłem, ale nie warto zostawiać jej na ostatnią chwilę. Ładnie podkreślone brwi to piękna rama dla twarzy, jednak świeżo nałożona henna jest zazwyczaj dosyć ciemna, dopiero po kilku dniach uzyskuje właściwy odcień. Produkty do tej wykonania są dostępne np. w Bluesky Polska.

Trzepoczące jak skrzydła motyla rzęsy są marzeniem niemal każdej kobiety. Teraz to już nie problem, bo oprócz typowych sztucznych rzęs naklejanych w trakcie makijażu, można zrobić aplikację sztucznych rzęs. Efekt utrzymuje się nawet 4 tygodnie! Najlepiej zrobić je 2-3 dni przed ślubem. Klej, którym przyczepia się rzęsy wymaga 24-48 godzin na całkowite wyschnięcie. W tym czasie nie należy rzęs moczyć ani dotykać. Sam zabieg, w zależności od wybranej techniki, może trwać od 2 do 4 godzin.

Paznokcie

Nie wolno zapomnieć o manicurze. Najlepiej umówić się ze stylistką paznokci, która nada im piękny kształt oraz perfekcyjnie pomaluje. Dobrze jest wybrać trwały lakier, który na pewno wytrzyma całą noc. Zdecydowaniem pod tym względem królują hybrydy, które nie dość, że są trwałe, to jeszcze oferują szeroką gamę kolorów. Aby manicure wyglądał szczególnie efektownie, warto pomyśleć o ozdobach do paznokci. Mogą one współgrać ze wzorami na sukni lub być dopasowane do biżuterii ślubnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*