Co zabrać na motorowy roadtrip?

Co zabrać na motorowy roadtrip?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roadtrip to długa podróż w konkretne miejsce lub zupełnie bez celu. W takiej sytuacji należy koniecznie zabrać ze sobą szereg rozmaitych rzeczy, które w znacznym stopniu ułatwią wielogodzinną jazdę albo podniosą ogólny poziom bezpieczeństwa. Niezbędne okażą się z pewnością podstawowe dokumenty – m.in. dowód osobisty i rejestracyjny, prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz karta EKUZ. 

Bez apteczki się nie obejdzie

Wybierając się na offroad motorem, warto w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w tankbag. Jest to specjalna torba na bagaż przeznaczona do zamontowania bezpośrednio przy zbiorniku paliwa. Charakteryzuje się ona całkowitą nieprzemakalnością oraz ponadprzeciętną funkcjonalnością, pozwalając szybko i łatwo umieścić wewnątrz smartfon, mapę albo portfel. Kolejny przydatny element to interkom mobilny – sprzęt komunikacyjny dający możliwość swobodnego porozumiewania się podczas jazdy z innymi motocyklistami. Sprawdza się on oczywiście jedynie wtedy, gdy podróżujemy w grupie.

Jeśli offroad odbywa się w okresie letnim, to zaleca się też spakowanie luźnej koszulki z krótkim rękawem. Najlepiej postawić na model z nadrukiem nawiązującym do tematyki motorowej. Mnóstwo ciekawych egzemplarzy znajdziemy w tym sklepie online: https://motozloty.com/koszulki-motocyklowe-c-127_35.html. Pozostałe godne zabrania obiekty to: zatyczki do uszu, urządzenie GPS, wielofunkcyjny multitool, zestaw narzędzi naprawczych do opon, powerbank do ładowania telefonu lub tabletu, ściereczka z mikrofibry do czyszczenia wizjera, latarka czołowa i apteczka wyposażona w leki przeciwbólowe oraz środki opatrunkowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*