Najlepsze miejsca na jazdę offroadową

Najlepsze miejsca na jazdę offroadową
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda w terenie, czyli off-road, jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i dobrą zabawę. Trzeba jednak wiedzieć w jakie miejsca się udać, by były tam ciekawe trasy i przede wszystkim by jazda ta była legalna. Jeżeli nie chcemy otrzymać mandatu o wysokości kilku tysięcy złotych, lepiej nie zapuszczajmy się na terenie leśne. Sprawdźmy więc gdzie są legalne i dobre miejsca, w których możemy sprawdzić swój sprzęt, poćwiczyć umiejętności terenowe, a przede wszystkim dobrze się pobawić.

Żwirownie i piaskownie

Mnóstwo jest miejsc, gdzie przez długie lata wydobywano z ziemi różne materiały. Zazwyczaj był to żwir i piasek, stąd też ich nazwy. Jeżeli znajdziemy taką lokalizację i upewnimy się, że nie jest ona już wykorzystywana, możemy tam bez problemu pojeździć terenowymi samochodami. Miejsca tego typu są o tyle dobre, że rzadko mamy tam do czynienia z głębokim błotem i koleinami. Dzięki temu mała jest szansa na całkowite zakopanie się, a także mocne zabrudzenie auta, włącznie z miejscami skąd później błoto jest trudno wydobyć (podłużnice, progi).

Specjalne trasy terenowe

Inną opcją jest wybranie się na specjalnie przygotowane i wygrodzone trasy. Często znajdują się one w górzystych terenach, co dodatkowo urozmaica jazdę. Przejazdy offroad w górach można znaleźć w ofercie wielu firm, które zajmują się utrzymaniem tych tras. Za niewielką opłatą możemy wjechać na szlak, który będzie doskonale przygotowany i co najważniejsze – jazda nim będzie całkowicie zgodna z prawem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*